piątek, 13 marca 2015

Kotnik siatkowy dla małych ryb - test

Po narodzinach małych molinezji (01.03.2015), doliczyłem się szesnastu sztuk. Niestety pomimo tego, że dobrze chowały się w gęstej roślinności, po dwóch dniach...
zostały mocno przetrzebione przez brzanki sumatrzańskie, które odnalazły ich kryjówkę - pozostały tylko dwie sztuki. Po wcześniejszych nielicznych przypadkach odchowania narybku, nadszedł czas na zwiększenie szans na przeżycie tych małych rybek.

Zakupiłem siatkowy kotnik dla rybek przedstawiony na poniższych fotografiach. Naklejona jest cena ze sklepu akwarystycznego w Andrychowie. Dla porównania na Allegro najtańsze z dostawą wychodzą po 11,95 zł.
Zmierzone wymiary [cm] po złożeniu (szer., wys., gł.): 16,5x13x12
Długość aluminiowych blaszek służących do zawieszania kotnika: 7 cm
Sposób składania pokazany na odwrocie pudełka. Do przyczepienia blaszek do kotnika służą dwa plastikowe zatrzaski.
Produkt Made in China importowany przez PPHU Hobbysta z Tych.

Po złożeniu kotnika i umieszczeniu w nim małych rybek, dodałem tam jeszcze sporo roślin. Kotnik oprócz roli żłobka dla narybku, może również służyć za rozsadnik dla roślin. Górną krawędź kotnika umieściłem 1 cm nad powierzchnią wody.

Po dziesięciu dniach małe ryby przyzwyczaiły się do kotnika i wykorzystują do pływania całą jego objętość. Pobierają również rozdrobniony pokarm.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz